Aura ve Bedenler

Aura ve bedenler, enerji konuları araştırılırken karşımıza oldukça sık çıkan iki kavramdır. Çakralar aurada, eterik bedende bulunmaktadır demiştik. Şimdi gelin, aura ve bedenler nedir bunlara göz atalım!

Aura Nedir?

Aura, fiziksel bedenimizi tamamen saran ve katmanlardan oluşan bir alandır. Bizim doğal korunma kalkanımızdır. Bizi dışarıdan gelecek negatif enerjilerden, negatif varlık ve formlardan, nazardan, kötü düşüncelerden vb. korumayı sağlar. Aurası güçlü olan insanlar, enerjisi/frekansı yüksek olan insanlardır. Bu insanlar bir ortama girdiklerinde çaba sarf etmeden fark edilebilirler. Kariyer ve sosyal hayatlarında ön plana çıkarlar. Seçilen değil seçen taraf olurlar. Kendinden emin, öz güvenli, tutarlı ve sağlıklı olmak auranın sağlam olduğunun göstergelerindendir. Bununla birlikte kötü alışkanlıklar, sürekli negatif enerjilere maruz kalmak, negatif düşünmek, kaygı, güvensizlik, takıntılı olma hali, geçmişte yaşama veya geleceğe dair karamsar ruh hali gibi enerjimizi düşüren her durum auramızın zayıflamasına ve önlem alınmamaya devam edilirse aura üzerinde yırtıklar olarak bahsettiğimiz açıklıkların oluşmasına sebep olur. Bu ise korunmasız kalmamıza, fiziksel ve ruhsal hastalıklara açık olmamıza, negatifi daha kolay çekmemize vb. durumlara sebebiyet verir.

Bu nedenle; “Bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur” atasözünü düstur edinmek yerinde bir davranış olacaktır. Auramızın arınmaya ve şifalandırılmaya ihtiyacı vardır. Bunun için meditasyon, tütsü ile arınma, su ile arınma veya reiki gibi kendi kendinize uygulayabileceğiniz yöntemler olduğu gibi enerji konusunda tecrübe sahibi ve güçlü enerjiye sahip kişilerden de yardım isteyebilirsiniz.

Bedenler Nedir?

Az önce auranın katmanlardan oluştuğundan bahsetmiştik. İşte bu katmanların her biri “Beden” olarak ifade edilir. Uzmanlar bu katmanların sayısı hakkında fikir birliğine varmış değillerdir. Bir kısım bu katmanların sayısının 11 olduğunu belirtirken bir kısım 7 olduğunu belirtir. Farklı düşünenler de vardır. Fakat tüm uzmanlar 4 katmanın varlığında hemfikirdir. Bu 4 katmanın ne olduğunu ve ne işe yaradığını hep birlikte inceleyelim!

1) Eterik Beden

Fiziksel bedenimizin hemen dışındadır ve fiziksel bedenimizi bir zar gibi sarar. Kesin bilgi olmamakla birlikte, sağlıklı bir kişide kalınlığı4-6 santimetredir. Kesin olan bilgi ise negatif enerjiye maruz kaldığında veya bizim negatif düşünce ve hareketlerimiz neticesinde incelebildiğidir. Çakralar eterik bedenimiz üzerinde sıralanırlar. Bundan dolayı eterik bedenin işlevi enerji alma, dönüştürme ve fiziki bedenimizde ihtiyaç duyulan noktalara dönüştürülen enerjinin iletimini sağlamadır. Eterik beden saydığımız nedenlerden dolayı hasar aldığında fiziksel ve ruhsal hastalıklara sebep olur. Eterik bedenimizi şifalandırmak için çakra şifalandırma ve dengeleme çalışmaları yapabilir (daha önceki yazılarımızda nasıl yapacağınızdan bahsetmiştik) veya enerji alanında uzman kişilerden destek alabilirsiniz.

2) Duygusal Beden

Eterik bedenin hemen üstünde, eterik bedeni ve fiziksel bedeni kaplayan bedendir. Duygusal bedenin asıl görevi; zihinsel bedenden gelen üst düzey enerji formlarını süzerek kişinin eterik bedenine ulaştırmaktır. Rüya, bilgiler, seziler üst düzey enerjilere örnektir. Bu enerjiler zihinsel bedenden duygusal bedene gelir, duygusal bedende süzülür, bu enerjilere bir duygu yüklenir ve eterik bedene iletilir. “İçimde kötü bir his var oraya gitmeyelim.” gibi cümleler tanıdık geldi mi? Belki de bir rüya aracılığı ile oraya gittiğinizde olacaklar size önceden bildirilmiştir, kim bilir? İşte içinizde hissettiğiniz o kötü his, duygusal bedeninizin çalışmalarının bir sonucudur. Örnekler bu şekilde çoğaltılabilir.

3) Zihinsel Beden

Duygusal bedenin üstünde bulunan katmandır. Bundan dolayı altında kalan bütün bedenleri içine alır. Fikirler, ilhamlar, düşünceler, kozmik enerji tarafından bize iletilen uyarılar veya görüler gibi üst düzey enerjetik olaylar bu bedende gerçekleşmektedir. Bu bedenin kişiye sağladığı en büyük özellik; başkalarının etkisi altında kalmamak, manipüle edilmemek ve özgür irade ile karar vermektir. Bundan dolayı bu beden zarar gördüğünde kişi hemen hemen her konuda kararsızlık yaşar ve yaptığı her işte veya aldığı her kararda onay alma hissi yaşar. Bu bedenin iyileşmesi için zihnin berraklaşması ve bununla birlikte öz farkındalığın ve öz güvenin arttırılması gerekir. Bunun için bu konularla ilgili meditasyonlar yapılabilir ve bir uzmandan yardım alınabilir.

4) Ruhsal Beden

Bu bedenin frekansı diğer tüm bedenlerden yüksektir. Bundan dolayı bu bedeni fiziki göz ile görmek veya dünyevi düşünceler ile algılamak oldukça zor hatta neredeyse imkansızdır. Evrensel enerji ile doğrudan bağlantılıdır. Evrensel enerji ve mesajlar ruhsal bedene girer ve burada süzülerek bir alt beden olan zihinsel bedene geçer. Ruhsal bedende oluşan en ufak negatiflik dahi büyük sorun teşkil etmektedir. Bu bedende oluşan negatiflik ile ilgilenilmez ve temizlenmez ise negatiflik büyüyerek bir alt bedene, yine engellenmez ise daha da büyüyerek sonraki alt bedene geçer ve bu durum fiziki bedenimize kadar bu şekilde devam eder. Bu negatiflik fiziki bedenimize ulaştığında ise hastalık olarak kendini gösterir. Negatiflik ne kadar büyükse hastalığın boyutu ve tehlikesi de o kadar büyüktür. Bu bedende oluşan sorunlar için topraklama ve evrensel enerji ile bağlantıda kalma ile ilgili meditasyonlar yapılarak evrenle olabildiğince bağlantıda kalınmalı ve mutlaka düzenli olarak güvenilir bir uzmandan destek alınmalıdır.

Aura ve bedenler ile ilgili bilinmesi gereken birçok şeyi paylaştık. Son olarak ise aura renklerinden bahsederek konuyu tamamlayalım.

Aura, yukarıda da bahsettiğimiz gibi, bizi dışarıdan gelecek negatif enerjilerden, negatif varlık ve formlardan, nazardan, kötü düşüncelerden vb. korumayı sağlar. Fakat bununla birlikte bizim içinde bulunduğumuz enerjiyi de dışarı yansıtır. Her enerji bir frekans yayar bu frekanslar belli renklerle açıklanır. Gerçek aura okuyucuları yaydığınız frekansları renk olarak algılarlar. Bu renkler yardımıyla içinde bulunduğunuz genel duygu durumu hakkında yorum yaparlar. Her insanın temel ve değişmeyen bir aura rengi vardır. Bununla birlikte duygularınız nedeniyle dönemsel olarak farklı renkler de yayarlar. Temel rengin görülmesi, değişken renklerin görülmesinden daha zordur. Bu renklerin neler olduğunu ve ne ifade ettiklerini birlikte inceleyelim:

– Kırmızı

Koyu kırmızı: kızgınlık, sinirlilik veya tedirginlik gibi duygularda mevcuttur.

Kahverengiye yakın kırmızı: Korku duygularında mevcuttur.

Siyaha yakın kırmızı: Kişinin negatif düşünceler içinde olduğu durumlarda mevcuttur.

Canlı parlak kırmızı: Kişinin sağlıklı düşünceler içinde olduğu durumlarda mevcuttur.

Pembeye yakın kırmızı: Mutluluk, aşk gibi pozitif duygularda mevcuttur.

– Turuncu

Canlı turuncu: Fiziksel güce işaret eder ve cinsel arzu durumlarında mevcuttur.

Koyu turuncu: Eğer aurada koyu renk turuncu varsa bu bölgelerde hastalık olma ihtimali çok yüksektir.

– Sarı

Açık sarı: Zekanın yüksek olduğu kişilerde mevcuttur.

Mat sarı: Zihni dünyevi meselelerin meşgul ettiği anlamına gelmektedir..

Siyah sarı: Siyah sarı renk aurada varsa bu bölgelerde hastalık olma ihtimali çok yüksektir.

– Yeşil

Açık yeşil: Dengeli bir zihne sahip aynı zamanda uyumlu ve anlayışlı kişilerde mevcuttur. Bulundukları ortama dinginlik ve huzur yayarlar.

Zümrüt yeşil: Kişinin şifacılık alanında yeteneğinin olduğuna bir işarettir.

Koyu yeşil: Kişinin aç gözlü ve yalancı bir kişilik yapısına sahip olduğunu gösterir..

Siyaha yakın yeşil: Kişinin kalp sorunları olduğuna işarettir.

– Mavi

Açık mavi: Anlayışlı bir kişiliğe, sezgisel bir yeteneğe veya evrensel düşüncelere sahip kişilerde mevcuttur.

Koyu mavi: Ruhsal bunalım veya kirli düşünce gibi durumlarda mevcuttur.

Açık çivit mavisi: 3.gözü açık kişilerdir.

Koyu çivit mavisi: İç görülerin, hislerin veya sezgilerin kişi tarafından ciddiye alınmadığı durumlarda görülür.

– Pembe

Evrensel sevgiye sahip olan kişilerde mevcuttur.

– Kahverengi

Kahverengi: Maddiyata düşkün kişilerde mevcuttur.

Koyu kahverengi: Cimri veya açgözlü insanlarda mevcuttur.

– Siyah

En sık karıştırılan aura rengidir. Bunun sebebi birbirinin tam zıttı olan iki farklı anlama gelmesinden kaynaklanmaktadır.

Siyah rengin 1. anlamı: Kişinin üzerinde büyü olduğuna veya kişinin ağır şekilde intihara meyilli olduğuna işaret eder. Bu rengi herkes göremez veya görse bile söyleyemez.

Siyah rengin 2. anlamı: Kişide koruma kalkanı olduğuna işaret eder. Bununla birlikte aura ve bedenlerin otomatik savunma mekanizmasıdır.

Bu rengi görebilen gerçek aura okuyucuları aradaki farkı kendilerine hissettirdikleri açısından ayırt edebilirler.

Keyifli okumalar ve esenlikler dileriz.

  • Şamanın Bahçesi

Daha Fazla Bilgi İçin İnstagram Hesabımızı ve Web Sitemizi Takipte Kalın!

OKUYUCUYA NOT: Aura ve bedenlerin temizlenmesi ve şifalandırılması ile alakalı düzenli seanslar gerçekleştiriyor ve bunu instagram hesabımız üzerinden duyuruyoruz. Bir kaynağınız yoksa veya kaynağınızın güvenilir olup olmadığından emin değilseniz instagram hesabımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Şamanın Bahçesi

Bu blog Şamanizm’i en doğru şekilde ve Şamanizm’in içerdiği her konu hakkında gerçek bilgileri sizlerle paylaşmak için oluşturuldu. Günümüzde moda haline gelen Şamanizm ile alakalı bilgi kirliliği içinde Şamanizm’in ne olduğunu ya da ne olmadığını doğru bilgilerle anlatmak için oluşturduğumuz bu blogta; Şamanizm, enerji, çakralar, bitkiler, doğal taşlar, tütsüler, meditasyon, şifa çalışmaları ve çok daha fazlası yer alacak. Amacımız; bu bloğun elinizin altında bulunan bir bilgi hazinesi olmasını sağlamak. Şamanizm hakkında merak ettiğiniz her konuda başvuracağınız ilk yer bu blog olacak.
View All Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.